Wytwarzanie prądu z energii słonecznej

e mają wiedzę na temat tego, jakie jest powietrze w okolicy i dlaczego warto walczyć o jego poprawę. Sposobów na poprawę powietrza jest wiele, ale bez eliminacji najgorszych kotłów do pieców nic niestety nie da się zrobić. Rozwiąz

Wytwarzanie prądu z energii słonecznej elektrownie słoneczne konin

Smog a panele słoneczne


Smog to temat numer jeden w ostatnich latach w Polsce. Większa świadomość społeczeństwa w połączeniu z instalacją wielu czujników sprawiła, że ludzie mają wiedzę na temat tego, jakie jest powietrze w okolicy i dlaczego warto walczyć o jego poprawę. Sposobów na poprawę powietrza jest wiele, ale bez eliminacji najgorszych kotłów do pieców nic niestety nie da się zrobić. Rozwiązaniem idealnym jest ponadto stosowanie paneli słonecznych, które dają w pełni ekologiczną energię niezawierającą szkodliwych cząsteczek PM 2.5 oraz PM10. Miejmy nadzieję, że włodarze miast, wójtowie, prezydenci i rząd zauważą skalę zjawiska i w Polsce będzie coraz więcej paneli słonecznych, wiatraków, generalnie ekologicznych źródeł energii.



Oprócz tego są stosowane jako źródło

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 ? 1,0 m?. Ogniwa te przede wszystkim są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń, np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Produkowanie energii ? panele słoneczne


Kiedyś nie do pomyślenia w Polsce, uznawana za technologię przyszłości, ale stosowaną wyłącznie na zachodzie, dziś wkracza śmiało do naszego kraju. Fotowoltaika podbija domy jednorodzinne w całym kraju stając się nie tylko sposobem na ogrzanie wody, ale również źródłem energii, której wyprodukowanie można niejako sprzedać i następnie móc odbierać sobie tak powstałą energię w rachunkach comiesięcznych. To rewelacyjne rozwiązanie dla tych którzy cenią sobie zarówno wygodę (nie trzeba troszczyć się o opał), ale także dla osób, dla których środowisko naturalne i jego ochrona stanowią wysoki priorytet i mają świadomość zmian klimatycznych.