Twój biznes - kilka porad

orzenia takiego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura z

Twój biznes - kilka porad

Ciekawe info

Pomysł stworzenia wirtualnego biura pojawił się już w 1994 r. Osobą, która chciała ułatwić funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i wpadła na pomysł stworzenia takiego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zyskała na wartości i już w 1995 roku pojawili się pierwsi klienci. Firma założona przez Ralpha Gregory funkcjonuje do dziś i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro


O adresie dla firmy

Dla wielu firm posiadanie adresu korespondencyjnego może być bardzo ważne. Czasem to kwestia prestiżu - można mieć firmę zarejestrowaną z powodów ekonomicznych w niewielkiej miejscowości, ale lepiej wygląda dla potencjalnych klientów, jeśli adres jest w dużym mieście. Dzięki temu nie musisz również podawać do korespondencji swojego domowego adresu - bo spora część firm właśnie tak jest rejestrowana.

Zalet takiego rozwiązania jest z pewnością więcej. Zwłaszcza, że wirtualne biuro to gwarancja, że korespondencja zawsze zostanie odebrana na czas, a Ty zostaniesz o tym od razu poinformowany. Taka usługa naprawdę ma sens - zwłaszcza, że koszty nie są zbyt duże.


Prowadź firmę prosto i komfortowo

Wynajęcie i prowadzenie biura firmy może kosztować całkiem sporo. W obecnych czasach istnieje jednak wiele możliwości, by te koszty ograniczyć i zamiast inwestować w kupno lub wynajem powierzchni biurowej, można ją po prostu pożyczać. Takie rozwiązanie będzie bardzo dobre szczególnie dla młodych firm, które nie posiadają zbyt dużych środków i własne biuro mogłoby stanowić dla nich zbyt duże obciążenie finansowe. Bardzo prosto można obecnie zapewnić sobie wirtualne biuro i płacić za nie o wiele mniej, niż za te tradycyjne. Z takiej siedziby będzie można korzystać wtedy, gdy zajdzie potrzeba, jednak bez konieczności wiązania sie długoterminową umową oraz spełniania wielu niepotrzebnych formalności.