Pierwsze dziecko i niania elektroniczna

dziecka z konstrukcją samochodu pozwala na zminimalizowanie działającego na nie przyspieszenia i, co za tym idzie, sił działających na ciało dziecka. Pozwala także na rozłożenie tych sił na jak największej powierzchni najsilniejsz

Pierwsze dziecko i niania elektroniczna

O fotelikach samochodowych

Fotelik samochodowy chroni dziecko będące pasażerem samochodu przed skutkami zderzenia lub gwałtownego hamowania.

Poprzez ścisłe związanie ciała dziecka z konstrukcją samochodu pozwala na zminimalizowanie działającego na nie przyspieszenia i, co za tym idzie, sił działających na ciało dziecka. Pozwala także na rozłożenie tych sił na jak największej powierzchni najsilniejszych części ciała. Jest podstawowym środkiem bezpieczeństwa biernego dzieci stosowanym w samochodach.

Fotelik samochodowy dla dzieci możemy zamocować na trzy sposoby:

FWF - przodem do kierunku jazdy
RWF - tyłem do kierunku jazdy
bokiem do kierunku jazdy (gondole samochodowe)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotelik_samochodowy


Kojec - definicja z Wikipedii

Kojec dla dziecka - ogrodzenie tworzące małemu dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy. Małe dzieci, uczące się chodzić mają naturalną tendencję brania wszystkiego do buzi a tracąc równowagę w odruchu obronnym łapią wszystko co znajdzie się w zasięgu ich rąk. Mogą wtedy zrzucić sobie na głowę różne ciężkie i niebezpieczne przedmioty. Zamykając dziecko w kojcu z miękkim podłożem i dając mu bezpieczne zabawki uzyskuje się pewność że nic mu się nie stanie podczas chwilowej nieobecności opiekuna. Dużą popularnością cieszą się kojce-łóżeczka z możliwością opuszczenia (zdejmowania) jednej ścianki. Zdejmując lub opuszczając taką ściankę matka ułatwia sobie opiekę nad dzieckiem, a jemu pozwala na samodzielne wchodzenie i wychodzenie z kojca (nie trzeba dziecka podnosić).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kojec_dla_dziecka


O dzieciństwie z Wikipedii

Dzieciństwo ? jeden z okresów rozwojowych w życiu człowieka. Osobnika ludzkiego w tym okresie nazywa się dzieckiem. Dokładne granice tego okresu są trudne do określenia, ponieważ przechodzenie z okresu dziecięcego w dorosłość jest bardzo powolne i brak tu gwałtownych zmian, które mogłyby stanowić granicę. Według S. Baleya dzieciństwo to okres od ukończenia pierwszego roku życia do około 14 lat.potrzebny przypis Wtedy pamięć dziecka jest coraz lepsza, zaczyna odczuwać chęć kontaktu z rówieśnikami. Ma ogromną chęć poznawania świata przez co zadaje nieustające pytania. Nabywa różnych umiejętności, które będą mu niezbędne w dalszym życiu. W tym czasie kształtuje się charakter i osobowość dziecka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzieciństwo