Dawkowanie i suplementacja- o treningu

a mięśni W przeciwieństwie do suplementów diety, które mogą znacząco zwiększyć zawartość potrzebnych w organizmie składników, odżywki białkowe zwykle są stosowane w celu zwiększenia masy mięśniowej. Zwłaszcza d

Dawkowanie i suplementacja- o treningu Przy wyborze marki suplementów należy sugerować się jej opiniami na rynku. Najważniejsza jest czystość. Zawsze można zasięgnąć rady w jakimś sklepie, np. .

Rozbudowa mięśni

W przeciwieństwie do suplementów diety, które mogą znacząco zwiększyć zawartość potrzebnych w organizmie składników, odżywki białkowe zwykle są stosowane w celu zwiększenia masy mięśniowej. Zwłaszcza dla wielu mężczyzn może okazać się to bardzo ważne, ponieważ często długotrwałe treningi na siłowni nie dają takiego rezultatu, jak zastosowanie odżywek białkowych.

Nic więc dziwnego, że wśród klientów odwiedzających sklepy z takim asortymentem, jak odżywki białkowe, większość stanowią ci, którym zależy na rozbudowie własnych mięśni. W wielu przypadkach stosowanie takich odżywek daje o wiele szybsze i lepsze rezultaty niż na przykład odpowiednio zbilansowana dieta.


Smakowe odżywki

Odżywki białkowe najczęściej są sprzedawane w postaci proszku, który osoba zażywająca ten produkt rozpuszcza w odpowiedniej ilości wody. W związku z tym, że substancje białkowe nie mają zbyt przyjemnego dla konsumenta smaku, do większości produktów takich, jak odżywki białkowe jest dodawana substancja smakowa.

I tak, możemy obecnie na rynku spotkać odżywki nie tylko o popularnych owocowych smakach, jak na przykład smak truskawkowy czy wiśniowy, ale także o bardziej wyszukanych. Do rzadziej spotykanych smaków należą na przykład odżywki o smaku tiramisu czy o smaku ciasteczek. Różne smaki są związane także z różną zawartością białka w konkretnej odżywce.


Aminokwasy - za WikipediÄ…

Aminokwasy (aa, AA1, z ang. amino acids) ? grupa organicznych związków chemicznych zawierających zasadową grupę aminową oraz zasadniczo kwasową grupę karboksylową ?COOH, lub w ujęciu ogólniejszym, dowolną grupę kwasową2.

Przykładem aminokwasu zawierającego grupę sulfonową ?SO3H jest tauryna (kwas 2-aminoetanosulfonowy), natomiast zawierającego grupę fosfonową ?C?PO3H2 jest ciliatyna3 (kwas 2-aminoetanofosfonowy).

Grupa aminowa może być pierwszorzędowa (?NH2), drugorzędowa (?NHR), trzeciorzędowa (?NR2), lub czwartorzędową amoniową (?NH3+). Aminokwasy zawierające czwartorzędową grupę amoniową to związki z grupy betain4, a ich przedstawicielem jest N,N,N-trimetyloglicyna (betaina), (CH3)3N+CH2COO?.

Ponieważ aminokwasy zawierają zarówno grupę kwasową, jak i zasadową, zachodzi w nich wewnątrzcząsteczkowa reakcja kwas-zasada i związki te istnieją głównie w formie jonów obojnaczych. Jony obojnacze aminokwasów są rodzajem soli wewnętrznych (amfolitami), dlatego mają wiele właściwości typowych dla soli: są substancjami krystalicznymi o wysokich temperaturach topnienia, wykazują duże momenty dipolowe, są rozpuszczalne w wodzie, ale nierozpuszczalne w węglowodorach5.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aminokwasy